Interesse als Investeerder

Meerwaarde geven aan uw vermogen? Investeer in agrarische bedrijven
Laat vermogen op de beste manier renderen. Investeren in waardevast, agrarisch onroerend goed levert een aantrekkelijk en stabiel rendement. U krijgt de zekerheid dat uw geld in eersteklas onroerend goed zit. Dit geeft meerwaarde aan uw vermogen en aan u een gerust hart.

Het is goed om te weten dat er aan investeren ook risico’s verbonden zijn. Wij raden u aan om een beperkt bedrag van het vrij belegbaar vermogen hiervoor te gebruiken.
Lees de algemene voorwaarden

Algemeen
Farmers Funding & Advies (FFA) verbindt investeerders met agrarische ondernemers die hun onderneming willen ontwikkelen. Goed voorbereide plannen en persoonlijke aandacht zijn erg belangrijk. Wij brengen de juiste partijen bij elkaar. Zo zorgen wij voor transparante informatie voor alle betrokkenen. Er kan door investeerders verantwoord worden geïnvesteerd in de Nederlandse agrarische sector.

Er is vraag naar investeerders voor het (tijdelijk) financieren. De looptijd van de financiering, de te ontvangen rente en de eventueel geboden zekerheden zijn afhankelijk van waarin u gaat (mee)investeren en betreft steeds maatwerk. Alle zaken worden vastgelegd in een geldleningsovereenkomst.

FFA heeft hierin een faciliterende rol. De investeerder is zelf verantwoordelijk voor de keuze om al dan niet te investeren en de wijze waarop. Er is geen sprake van beleggingsdienstverlening door FFA. De uitnodiging tot en de informatie of enige bespreking daaromtrent met medewerkers van FFA, kan aldus niet worden aangemerkt als een aanbod of verbintenis van FFA om enige vorm van financiering aan te bieden of daarin te bemiddelen, noch als een aanbeveling of advies aan de investeerders om enige transactie met FFA of rechtstreeks met de bedrijven aan te gaan (ongeacht of er uit andere hoofde een advies- of vermogensbeheerrelatie met FFA heeft bestaan of zal bestaan).

Doelgroep
Investeerders die:

  • Ervaring hebben met en/of een basiskennis hebben van deze vorm van investeren;
  • Het te investeren bedrag vrij beschikbaar hebben (investering heeft niet het doel toekomstig of huidig inkomen of pensioen aan te vullen of een hypotheek af te betalen);
  • In staat zijn de risico’s, waaronder mogelijke verliezen, van deze vorm van investeren financieel te dragen;
  • Bereid zijn de risico’s te accepteren

Risicowaarschuwing
Als een investeerder uiteindelijk besluit te investeren in een bedrijf dan dient de investeerder zich bewust te zijn van de risico’s die aan een dergelijke vorm van investeren verbonden zijn.

Hieronder volgt een niet-uitputtende lijst van risico’s en onderwerpen om mee rekening te houden:

de investeringsmogelijkheden kunnen verhoogd risicoprofiel hebben;
elk bedrijf die zich presenteert heeft een kapitaalbehoefte;

  • investeringen kunnen minder renderen dan de investeerder had verwacht;
  • de investeerder kan het geïnvesteerde bedrag geheel of gedeeltelijk verliezen;
  • deze vorm van investeren heeft een bescheiden liquide karakter;
  • het bedrijf kan in een later stadium opnieuw kapitaal ophalen. Ook kunnen andere
  • investeerders andere voorwaarden en rechten met het bedrijf afspreken die voor de investeerder nadelig kunnen zijn;
  • gezien het hoge risicoprofiel van de investeringsmogelijkheden, raadt FFA aan om maar een relatief deel van hun vermogen hiervoor te gebruiken;
  • een mogelijke investering in een bedrijf dient de investeerder altijd te bezien in het licht van zijn totale beleggingsportefeuille en beleggingsprofiel. Denk hierbij aan een goed gespreide portefeuille (diversificatie) en dat de investering moet passen bij de investeerders kennis & ervaring met deze vorm van investeren, zijn doelstellingen, horizon, financiële positie en risicobereidheid.

Informatie van bedrijven
De informatie betreffende de bedrijven en hun kapitaalbehoefte (“Pitches”) is opgesteld door de desbetreffende bedrijven zelf en/of hun accountant. FFA heeft aan de hand van de haar beschikbaar gestelde gegevens een analyse van het bedrijf gemaakt waarin conclusies over diverse economisch aspecten worden getrokken. FFA stelt de nodige informatie beschikbaar en adviseert de investeerders met interesse in het bedrijf zelf het nodige onderzoek te verrichten en zich eventueel te laten bijstaan door een eigen, niet FFA, adviseur. FFA heeft haar deskundige mening gevormd echter staat niet in en aanvaardt met betrekking tot de inhoud van de Pitches, als ook met betrekking tot de levensvatbaarheid of business case van het bedrijf, zij aanvaardt op voorhand geen enkele aansprakelijkheid.

Intellectuele eigendomsrechten
De informatie is vertrouwelijk en tevens onderworpen aan het auteursrecht, merkenrecht en/of enig ander intellectueel eigendomsrecht van het desbetreffende bedrijf. De informatie mag zonder uitdrukkelijke, schriftelijke, toestemming van het bedrijf niet geheel of gedeeltelijk worden vermenigvuldigd of beschikbaar worden gesteld aan derden.

Belangenconflict(en)
FFA verstrekt vanuit diverse business units advies of diensten met betrekking tot het aangaan van bepaalde financiële transacties. Bedrijven kunnen ook klanten van FFA zijn. Eventuele belangenconflicten die uit deze andere dienstverlening kunnen voortvloeien, worden zoveel mogelijk beperkt maar kunnen niet worden uitgesloten.

Geheimhouding
Alle informatie welke potentiële investeerders ontvangen is vertrouwelijk en geheim. In de documentatie is een geheimhoudingsverklaring opgenomen.

Disclaimer
Deze informatie is bedoeld als indicatie van de procesgang, voorwaarden en condities welke gelden om ondernemers en investeerders met elkaar in contact te brengen. Aan deze informatie kunnen geen rechten worden ontleend.

U belegt buiten AFM-toezicht. Geen vergunning- en prospectusplicht voor deze activiteit.

Klantverhalen

“Ons probleem was hoe het verder moet met de bedrijfsovername”

Toen Herman Pieter zijn melkveebedrijf overdroeg aan zijn zoon, bleek de huisbankier kritischer dan hij had gedacht. Na het eerste gesprek met de bank heeft hij Farmers Funding & Advies erbij betrokken om het Overname- en Financieringstraject te begeleiden. ‘Het heeft tijd gekost maar het is allemaal in orde gekomen, samen met de bank en een private investeerder. Dat was zonder Peter nooit gelukt.’ Het melkveebedrijf is gelegen in het groene hart, heeft een gemiddelde omvang en is wat betreft gebouwen en inventaris netjes bij de tijd. Recentelijk is de overdracht op zoon Joost uitgevoerd. Hij, zijn ouders en zijn broer Berend weten nu waar ze aan toe zijn en iedereen ziet de toekomst met vertrouwen tegemoet.

Lees meer
“Onze adviseur denkt geweldig met ons mee”

Loonbedrijf Hut in Zeewolde wordt geleid door Bertil en Roelien Hut. Het bedrijf is in 2007-2008 van start gegaan en was in het begin vooral gericht op loonwerkzaamheden als mais- en grashakselen en suikerbieten rooien. Na een ingrijpende brand in 2008 zijn de ondernemers niet bij de pakken gaan neerzitten, maar vol goede moed verder gegaan. Inmiddels is er sprake van een breed agrarisch georiënteerd loonbedrijf dat ook mestaanwending en transportlandbouwproducten ook in haar dienstenpakket heeft.

Lees meer
“Een droog jaar zal toch niet het enige probleem zijn?”

De broers Gert en John Arling exploiteren in Emmen een akkerbouwbedrijf van ongeveer 600 hectare, in Nederland en Duitsland. Sinds 2017 heeft Gert al het gevoel dat de opzet van de financiering, in combinatie met de fiscale druk, niet lekker loopt. Nadat hij meerdere malen tevergeefs met zijn huisbankier over heeft gesproken, ontstaan in de verdroogde oogstjaren 2018 en 2019 daadwerkelijk liquiditeitsproblemen.

Lees meer